Topení

Elektrické podlahové topení

Více na www.termofol.cz

Rodinná pohoda a tepelný komfort

Hodně lidí touží po romantickém krbu s plápolajícími plameny vrhajícími světlo a stíny ve večerním tichu. Sedět u plápolajícího krbu je krásné a příjemné. Jenom kdyby se nemusel na druhý den ráno čistit. Ato dříví by se mohlo taky připravit samo.

Protikladem romantiky je pohodlí. V domě je krásně teplo, i když nikde nevidím žádné radiátory, nebo panely.  Nestaráme se o kominíky, revize, opravy, objednávání uhlí a dříví. Dokonce ani nemusíme mít žádnou kotelnu. Někde pod podlahou je skryt zdroj tepla i otopná soustava v jednom. Jelikož není nutné energii přenášet potrubím, neexistují žádné ztráty.  Elektrické topné sálavé folie jsou příjemné, levné na pořízení a provoz.

A romantika? K vytápění infra topnými foliemi je možné přidat elektrický krb, nebo lihový krb. Skalní romantici si v době volna a svátků mohou zatopit ve skutečném krbu s pravými poleny. Proč si nezpříjemnit život a spojit pohodlí vytápění foliemi s pohledem na proskakující plameny v krbu.

Volejte 777 722 379, 608 566 343

Pište – topeco@topeco.cz

Co je topná folie?

Topná folie je zdroj tepla a otopná soustava vjednom. Zdroj tepla a otopná soustava je tenká uhlíková vrstva zalitá mezi dvě polyetylenové folie. Jednotlivé pásy uhlíkové vrstvy jsou propojeny tenkým měděným plíškem. Tato technologie vytápění byla vyvinuta v sedmdesátých letech minulého století. Od té doby je hojně využívána nejen v místě vzniku, tj. Koreji, ale i po celém světě.

g

Téměř nezničitelný materiál. Nikde se nic netočí, nehýbe, takže se nemá co opotřebovat a porouchat. Životnost topné folie je neuvěřitelná. Podobně jako u měděných elektrických rozvodů v stěně. Za kolik let plánujete je obměnit?

Příklady složení podlahy s topnou folií

Tloušťka polystyrenu se může měnit dle možností. Pokud to situace dovolí i 16 až18 cm.

Reference

S podlahovým topením jsme nadmíru spokojeni. Popravdě jsme takový komfort na chalupě ani nečekali. Topení začíná hřát hned po spuštění a do 15 minut už je v místnosti teplo. Dříve jsme se klepali zimou „od podlahy“ a dnes chodíme nejraději jen v ponožkách či bosí. Nejvíce to ocení náš malý syn, může se konečně válet po podlaze s autíčkama a taky náš pes. 😀

Peter Z. Jihlava

Jsme již v důchodu a většinu času trávíme v krásném prostředí na chaloupce se zahradou. Pokud jsme neměli topnou folii v podlaze, cítili jsme od spodu nepříjemný chlad. Teď to máme vyřešeno. Ráno, když sejdeme z patra dolů, máme v denní místnosti příjemně teplo. A co je hlavní máme teplo od nohou.

15.května 2020;  2020 Ludvík S, Rebešovice